Skok spadochronowy z samolotu – jak się przygotować

29 października 2018
Udane lądowanie w tandemie

Lubisz wyzwania i skoki adrenaliny, a przygody pełne wyzwań sprawiają Ci przyjemność? Skok spadochronowy z samolotu to idealna atrakcja dla osoby takiej jak Ty. Poczuj się jak ptak i poczuj wolność w przestworzach – ta opcja to doskonały pomysł dla osób, które lubią przekraczać własne granice i chcą spróbować swoich sił w tym ekstremalnym wyzwaniu. Poczuj dreszcz ekscytacji, zobacz niesamowite widoki i przeżyj przygodę, która zdarza się raz na całe życie.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie może odbyć się taki skok, lotnisko spadochronowe może być bliżej niż myślisz! W ofercie Strefy Skoków znajduje się wiele propozycji – masz do wyboru Gliwice, Wrocław, Jastarnię, Ostrów Wielkopolski czy Zieloną Górę. Do odbycia skoku nie ma żadnych przeciwwskazań – w świetle polskiego prawa skok ze spadochronem mogą odbyć praktycznie wszyscy bez względu na wiek  (przed ukończeniem osiemnasty lat jedynie za zgodą opiekuna). Należy jednak przestrzegać przepisów co do stanu zdrowia – z tego typu akcji powinny zrezygnować osoby chorujące na epilepsję, zmagające się z ciężkimi schorzeniami kręgosłupa czy chorobami psychicznymi lub epilepsją.

Skok ze spadochronem z samolotu

Skok ze spadochronem z samolotu

 

Skok spadochronowy z samolotu

Co ciekawe, skok spadochronowy w pojedynkę wymaga odbycia wielu czasochłonnych, specjalistycznych kursów. Jeśli nie chcesz tracić czasu, zdecyduj się na skok w tandemie. To opcja przeżycie tego niezwykłego doświadczenia w duecie z doświadczonym instruktorem. Ta opcja nie wymaga wielu przygotowań – należy odbyć bardzo krótkie, około półgodzinne szkolenie z teorii, a następnie złożyć podpis pod oświadczeniem. Aby dobrze przygotować się do przygody, nie stresuj się, aby wynieść z niej maksymalnie dużo przyjemności. Pamiętaj, że musisz współpracować z profesjonalistą, z którym będziesz skakać.

Na koniec kwestie finansowe. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje skok ze spadochronem w tandemie, odpowiadamy – wcale nie tak dużo, jak mogłoby się wydawać! To koszt rzędu kilkuset złotych w wersji podstawowej. Jeśli marzy Ci się nagranie z całego wydarzenia, cena wzrośnie do około tysiąca złotych.