• Czy voucher na skok tandemowy jest imienny?
  Tak, każdy z naszych voucherów posiada imię i nazwisko osoby, dla której został wystawiony.
 • Chce kupić skok spadochronowy na prezent, ale nie wiem kiedy osoba obdarowana będzie mieć wolny weekend.
  Spokojnie, nasze vouchery mają rok czasu ważności od dnia ich wystawienia. W ciągu tego roku na pewno znajdzie się jakiś wolny weekend. Pamiętaj jedynie, że zimą nie skaczemy.
 • Dostałem w prezencie voucher na skok w tandemie. Ile dni wcześniej muszę umówić się na konkretny termin skoku?
  Niestety w ciągu danego weekendu możemy wykonać ograniczoną ilość skoków dlatego im wcześniej umówisz się na skok tym pewniejszym jest, że będzie dla Ciebie wolne miejsce w dniu, w którym chcesz skoczyć.
 • Czy są jakieś przeciwwskazania do skoku?
  Dla każdego lotniska warunki skoków są nieco inne niż dla pozostałych więc najlepiej sprawdzić to bezpośrednio w zakładce odpowiadającej danemu lotnisku. Najważniejsze dla nas jest to abyś miał/a: - więcej niż 125 cm, - mniej niż 100/105 kg - zdrowe serce oraz to abyś nie cierpiał/a na epilepsję. Niestety (albo stety, bo być może wtedy byśmy nie skakali) nie jesteśmy po medycynie i nie możemy powiedzieć „Z takim zdrowiem na pewno możesz lub nie możesz skakać!” Skaczemy z różnymi osobami. O różnych problemach zdrowotnych i o różnych stopniach niepełnosprawności. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych ;) Jeśli jednak masz wątpliwości, czy Ty lub Twój bliski możecie skoczyć skonsultuj się z lekarzem rodzinnym i wtedy wszystko się wyjaśni.
 • Czy skaczecie przy brzydkiej pogodzie?
  Nie ma brzydkiej pogody na skoki. Skaczemy praktycznie w każdych warunkach pogodowych. Ważnym jest jedynie to aby nie padał deszcz, nie wiał zbyt silny wiatr i aby chmury nie przysłaniały nam naszego nieba ;)
 • Skąd mam wiedzieć czy w weekend będzie pogoda?
  Tego nie wie nikt ;) Jak wiadomo czasem prognozy mówią jedno a matka natura robi drugie i niestety nic z tym nie możemy zrobić. Staramy się kontrolować zarówno prognozy jak i rzeczywistą pogodę tak aby móc Cię informować na bieżąco o warunkach skoku. Jeśli będzie zbliżał się jakiś mały armagedon damy o tym znać i umówimy się na inny dogodny dla Ciebie termin ;)
 • Jak ubrać się na skoki, co mam zabrać?
  Mamy wszystko, co potrzebne i niezbędne do wykonania skoku spadochronowego: kombinezony, kaski, okulary. Bądź ubrany w coś wygodnego, najlepiej w odzież sportową tak abyś czuł się komfortowo będąc ubranym w specjalną uprząż spadochronową.
 • Czy muszę skakać w kombinezonie ?
  Nie, nie musisz. Pamiętaj jedynie, że czasem tandem (pasażer z instruktorem) z pewną prędkością postępową siada na trawie podczas lądowania i możesz pobrudzić swoje ciuchy.
 • Jak kupić skok na prezent?
  Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „ZAREZERWUJ SKOK” i wybierzesz interesującą Cię opcję skoku. Po potwierdzeniu rezerwacji drogą mailową prześlemy dane do przelewu a po otrzymaniu płatności voucher podarunkowy.
 • Jak długo ważny jest voucher?
  Voucher na skok jest ważny rok czasu od dnia wystawienia go. Jeśli z przyczyn losowych nie zdążysz zrealizować vouchera wystarczy, że skontaktujesz się z nami przed upływem jego terminu ważności a my wydłużymy czas o kolejny rok.
 • Czy mogę oddać voucher na skok innej osobie?
  Możesz, pamiętaj jednak o tym by wcześniej powiadomić nas o tym, że kto inny będzie skakał zamiast Ciebie.
 • Jak mogę zapłacić za skok ze spadochronem?
  Po dokonaniu rezerwacji wyświetlą się formy płatności (dotPay oraz przelew bankowy). Jeśli wybierzesz płatność po przez dotPay od razu przekierujemy Cię do serwisu. Natomiast po wybraniu przelewu, prześlemy dane na Twój adres email.
 • Kiedy jest najlepszy czas na skok tandemowy?
  Nie ma „najlepszego” uniwersalnego czasu na skoki. Jedni wolą skoki w pełnym słońcu a inni przy jego zachodzie. Musisz sam/a zdecydować ;)
 • Czy 1 kamerzysta może filmować więcej niż 1 skok tandemowy w tym samym czasie?
  Jeśli pasażer ma wykupiony skok z filmowaniem to zostaje mu przydzielony konkretny kamerzysta. Po osiągnięciu wymaganej wysokości do skoku tandem (pasażer z instruktorem) oraz kamerzysta wyskakują z samolotu i nie ma fizycznej możliwości aby ten sam kamerzysta wrócił w tym samym wylocie do samolotu i skoczył po raz drugi z kolejnym tandemem.
 • Nie jestem pewien, czy chce aby skok był filmowany i fotografowany, czy mogę zdecydować później?
  Możesz zdecydować się na dokupienie filmu w każdej chwili. Wystarczy wspomnieć o tym po przybyciu na lotnisko.
 • Jak mogę dojechać do lotniska?
  W zakładkach odpowiadających danym lotniskom znajduje się mapka z dojazdem. Kliknij w jeden z odnośników poniżej odpowiadających lotniskom, na którym skaczemy i sprawdź!
 • W jakich dniach mogę wykonać skok spadochronowy w tandemie z instruktorem?
  Na różnych lotniskach skaczemy w różne dni. Zazwyczaj są to weekendy (sobota, niedziela) ale czasami są też inne dni. Napisz do nas maila na bok@strefaskokow.pl a prześlemy Ci dokładne terminy skoków dla poszczególnych lotnisk ;)
 • Czy do skoku w tandemie potrzebuję jakieś specjalne badania?
  Do wykonania skoku spadochronowego z instruktorem pasażer tandemu nie ma obowiązku wykonywania badań lekarskich. Jednakże jest zobowiązany do podpisania zgodnie z prawdą oświadczenia mówiącego o dobrym stanie zdrowia i braku przeciwwskazań do skoku.