Każdy przed pierwszym skokiem ma jakieś pytania. Skoki spadochronowe to sport nieco ekstremalny, na pewno dla odważnych, zdecydowanych i pewnych siebie osób. Chcesz wiedzieć o co najczęściej pytają nasi klienci? Być może pozwoli ci to rozwiać wątpliwości przed zakupem skoku – jeśli są pytania, na które nie znajdujesz odpowiedzi – napisz do nas, chętnie podpowiemy!

Czy skoki spadochronowe są bezpieczne?

Tak, skoki spadochronowe są bezpieczne, o ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do ich odbycia. Jeśli jesteś zdrowa/y to możesz skakać bez obaw. Nasz instruktor zadba o Twoje bezpieczeństwo, a ty w tym czasie ciesz się pięknymi widokami.

Jak się ubrać na skok ze spadochronem?

Najważniejsze jest to, by Twój strój nie krępował ruchów i był wygodny. Na miejscu możesz skorzystać ze specjalnego kombinezonu do skoku, ale wystarczy, że ubierzesz się w swoje wygodne ubrania. Podstawa to nieskrępowane ruchy i swoboda. Obowiązkowo wygodne buty na płaskiej podeszwie. Postaraj się na ten dzień nie wybierać odzieży z dodatkowymi odstającymi elementami i ozdobami – mogą nie przetrwać próby prędkości :) Krótkie topy, bardzo krótkie spodenki również nie będą najlepszą opcją – pamiętaj, że skaczemy z wysokości – tam będzie nieco zimniej, niż na dole. Najlepszy wybór to dopasowane spodnie z długimi nogawkami i przylegająca do ciała koszulka. Jeśli na skok przyjedziesz w nieodpowiednim stroju, zawsze będzie szansa skorzystać z udostępnionego przez nas kombinezonu, więc nic straconego! Jeżeli masz długie włosy – zwiąż je gumką w tzw. kucyk lub zapleć warkocz. Długie latające wszędzie włosy mogą być kłopotliwe dla Ciebie i skaczącego z Tobą instruktora.

Jak się przygotować do skoku ze spadochronem? Czy muszę robić coś specjalnego?

Nie, skok w tandemie nie wymaga od Ciebie żadnego specjalnego przygotowania. Skaczesz z doświadczonym instruktorem i to on zadba o wszystko, ty możesz skupić się tylko na radości z odbywanego skoku i towarzyszącym mu emocjom. 

Czy voucher na skok tandemowy jest imienny?

Tak, każdy z naszych voucherów posiada imię i nazwisko osoby, dla której został wystawiony.

W jakich miesiącach odbywają się skoki

Skaczemy od wiosny do późnej jesieni. Wynika to przede wszystkim z warunków atmosferycznych. Można przyjąć, że skaczemy od maja do końca października. Wszystko zależy jednak od aury i od tego jaka będzie pogoda. Może zdarzyć się, że sezon nieznacznie wydłuży się lub wręcz przeciwnie, ulegnie skróceniu.

Ile kosztuje skok ze spadochronem?

Cena skoku kształtuje się od 700 za sam skok do około 1800 zł za skok z filmowaniem i zdjęciami. Na cenę wpływa to gdzie skaczesz – jakie lotnisko, w jakim mieście – oraz jaki wariant skoku wybierzesz. Do wyboru są skok bez zdjęć, skok ze zdjęciami, skok ze zdjęciami i filmem, a nawet skok ze zdjęciami i filmami z dwóch różnych kamer. Pełną ofertę znajdziesz w naszym sklepie, w którym możesz zarezerwować skok (https://www.strefaskokow.pl/rezerwacja-skoku/).

Jakie jest ryzyko, że instruktor nie otworzy spadochronu? Czy jest dodatkowe zabezpieczenie?

To pytanie zadaje sobie chyba każdy, kto pierwszy skok ma dopiero przed sobą. Nie musisz o nic się martwić. Każdy instruktor skacze z dwoma spadochronami – głównym i dodatkowym. Zapasowy spadochron posiada tzw. system anioła stróża czyli specjalny automat, który otwiera automatycznie spadochron, gdy skoczkowie znajdą się na określonej wysokości, a instruktor nie otworzył spadochronu głównego. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że instruktor zemdleje, zasłabnie czy zapomni na czas uruchomić proces otwarcia spadochronu. W tym sporcie wszystko jest przemyślane i dokładnie zaplanowane. Wszystkie spadochrony przechodzą regularne kontrole i są certyfikowane. 

Jak szybko spada się podczas skoku?

Prędkość spadania wynosi około 200 km/h. Jak widać – jest to spora prędkość, która na pewno zrobi na Tobie wrażenie.

Ile trwa skok z 4000 metrów?

Średnio około 55 sekund. Może zdarzyć się, że będzie to kilka sekund mniej lub więcej gdyż na dokładny czas spadania mają wpływ między innymi Twój wzrost oraz waga. Dokładna wysokość samolotu podczas wyskoku czy otwarcia spadochronu przez instruktora. Oczywiście jest to tylko czas szybkiego spadania. Potem, po otwarciu spadochronu czeka Cię jeszcze kilka minut szybowania ze spadochronem i zapierające dech w piersiach widoki.

Czy są jakieś przeciwwskazania do skoków

Najczęściej występującymi przeciwwskazaniami do skoku są zbyt duża waga lub zbyt niski wzrost. Abyśmy mogli dopasować do Ciebie specjalną uprząż za pomocą, której przyczepimy Cię do spadochronu musisz mieć minimum 125 cm wzrostu oraz ważyć nie więcej niż 110 kg. Limity te mogą się różnić dla poszczególnych stref więc przed wykupieniem skoku, prosimy sprawdź obostrzenia na danym lotnisku. Bardzo istotne jest również to, by skoczek nie cierpiał na poważne problemy kardiologiczne, epilepsję czy urazy kręgosłupa, które uniemożliwiają bezpieczne założenie uprzęży. Nie skoczysz też z aktualnie złamaną ręką, nogą czy czymkolwiek innym :) Oczywiście musisz brać pod uwagę to, że nie jesteśmy medykami. Nasze wykształcenie i zdobyte kwalifikacje pozwalają nam na ocenę podstawowych parametrów – jeśli zataisz poważne schorzenie, które jest przeciwwskazaniem do skoku, bierzesz za to pełną odpowiedzialność. Chcąc skoczyć i mając podejrzenia co do swojego stanu zdrowia najlepiej skonsultować decyzje z lekarzem :)

Jaki jest limit wagowy dla skoczka?

W zależności od strefy na jakiej ma odbyć się skok, skoczek nie może ważyć więcej niż 100-110 kilogramów. Jeśli Twoja waga jest bliska lub przekracza delikatnie ten limit, a chcesz skoczyć – skontaktuj się z nami przed skokiem. Zobaczymy wspólnie co da się zrobić.

Czy jeśli nie będę chcieć wyskoczyć to mnie wypchnięcie?

Nie, nie stosujemy takich metod. Jeśli w jakimkolwiek momencie przygody stwierdzisz, że nie chcesz skakać, wrócisz bezpiecznie na ziemię w samolocie z pilotem.  Każdy uczestnik może w dowolnym momencie zrezygnować ze skoku.

Noszę okulary lub soczewki. Czy mogę w nich skoczyć?

Tak, nie ma żadnych przeciwwskazań. Każdy skoczek na czas skoku ze spadochronem otrzymuje specjalne gogle. Osobom noszącym okulary zapewniamy gogle w większym rozmiarze, które doskonale zabezpieczą Twoje okulary.

Ile czasu czekam na zdjęcia i film?

Kilka do kilkunastu dni. Zdjęcia i filmy montujemy w taki sposób, by dostarczyć ci dobrej jakości materiały. W zależności od tego jaką opcję wybierasz przy zakupie, gdy są to ujęcia z dwóch kamer, czas realizacji może nieznacznie się wydłużyć natomiast zawsze staramy się by nie przekraczać 14 dni od daty skoku.

Czy muszę skakać w kombinezonie?

Nie musisz. Możesz skakać w swoim stroju. Pamiętaj, że strój do skakania nie może krępować ruchów, powinien być wygodny, bezpieczny i względnie dopasowany.

Czy mogę kupić voucher prezentowy? Czy mogę zamówić skok na prezent? Co jeśli się nie spodoba-czy mogę oddać?

Możesz zamówić skok na prezent. Kupujesz voucher na skok – osoba, która otrzyma prezent będzie mogła wykorzystać go w ciągu roku. Jeśli nie trafisz z prezentem, w ciągu dwóch tygodni od zakupu możesz go oddać.

Czy skacząc jestem ubezpieczony?

Oczywiście, w czasie skoku i lotu pasażer objęty jest ubezpieczeniem polisą z tytułu OC instruktora. Ubezpieczenie jest wymogiem polskich przepisów prawnych o lotnictwie cywilnym.

A co jeśli pogoda będzie brzydka

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo względna, jak i sama pogoda zresztą. Wszystko “zależy”. Nie wykonujemy skoków w bardzo złych warunkach pogodowych – wszystko co mogłoby mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo skoczka lub instruktora, dyskwalifikuje termin ze skoku. Głównymi czynnikami, które mogą mieć wpływ na odwołanie skoku są mgła, niskie chmury, silny wiatr, deszcz, burza. Jeśli w dniu skoku pogoda jest w kratkę, możliwe, że znajdziemy tzw. okno pogodowe i uda się bezpiecznie skoczyć. Jeśli natomiast definitywnie nie zapowiada się na poprawę, umawiamy się na inny dogodny termin.

Czy dzieci mogą skakać?

Jeśli mają więcej co najmniej 125 cm wzrostu, to tak. Pamiętaj jednak, że jest to spore wyzwanie emocjonalne i dla niektórych pewien rodzaj stresu. Jeśli jesteś przekonany, że Twoje dziecko sobie z tym poradzi, to nie ma przeciwwskazań. Najważniejsze jest to, żeby nie zmuszać dziecka. Ono samo wie czego chce. Nasz najmłodszy pasażer miał 7 lat. 

Ile jest ważny voucher

Voucher jest ważny dokładnie rok od daty zakupu. W wyjątkowych sytuacjach, jeśli w tym czasie nie udało Ci się go zrealizować, możemy przedłużyć ważność vouchera. W tym celu musisz skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta bok@strefaskokow.pl.

Czy przed skokiem jest jakieś szkolenie

Tak, przed każdym skokiem odbywa się szkolenie. Na każdej strefie, przed skokiem instruktor dokładnie opowiada o tym jakie etapy będą następowały po sobie w trakcie całej przygody – od wejścia na pokład samolotu, przez skok, po lądowanie. Jeśli masz jakieś pytania przed skokiem, instruktor na pewno na nie odpowie. 

Chcę kupić skok spadochronowy na prezent, ale nie wiem, kiedy osoba obdarowana będzie mieć wolny weekend

Spokojnie, nasze vouchery mają rok czasu ważności od dnia ich wystawienia. W ciągu tego roku na pewno znajdzie się jakiś wolny weekend. Pamiętaj jedynie, że skaczemy od maja do października.

Dostałem w prezencie voucher na skok w tandemie. Ile dni wcześniej muszę umówić się na konkretny termin skoku?

Niestety w ciągu danego weekendu możemy wykonać ograniczoną ilość skoków dlatego im wcześniej umówisz się na skok tym pewniejszym jest, że będzie dla Ciebie wolne miejsce w dniu, w którym chcesz skoczyć. Minimum rezerwacyjne to 7 dni.

Jak kupić skok na prezent?

Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „ZAREZERWUJ SKOK” i wybierzesz interesującą Cię opcję skoku. Po potwierdzeniu rezerwacji drogą mailową prześlemy dane do przelewu a po otrzymaniu płatności voucher podarunkowy.

Jak długo ważny jest voucher?

Voucher na skok jest ważny rok czasu od dnia wystawienia go. Jeśli z przyczyn losowych nie zdążysz zrealizować vouchera wystarczy, że skontaktujesz się z nami przed upływem jego terminu ważności a my wydłużymy czas o kolejny rok.

Czy mogę oddać voucher na skok innej osobie?

Możesz, pamiętaj jednak o tym by wcześniej powiadomić nas o tym, że kto inny będzie skakał zamiast Ciebie.

Jak mogę zapłacić za skok ze spadochronem?

Po dokonaniu rezerwacji wyświetlą się formy płatności (dotPay oraz przelew bankowy). Jeśli wybierzesz płatność po przez dotPay od razu przekierujemy Cię do serwisu. Natomiast po wybraniu przelewu, prześlemy dane na Twój adres email.

Kiedy jest najlepszy czas na skok tandemowy?

Nie ma „najlepszego” uniwersalnego czasu na skoki. Jedni wolą skoki w pełnym słońcu a inni przy jego zachodzie. Musisz sam/a zdecydować ;)

Czy 1 kamerzysta może filmować więcej niż 1 skok tandemowy w tym samym czasie?

Jeśli pasażer ma wykupiony skok z filmowaniem to zostaje mu przydzielony konkretny kamerzysta. Po osiągnięciu wymaganej wysokości do skoku tandem (pasażer z instruktorem) oraz kamerzysta wyskakują z samolotu i nie ma fizycznej możliwości aby ten sam kamerzysta wrócił w tym samym wylocie do samolotu i skoczył po raz drugi z kolejnym tandemem.

Nie jestem pewien, czy chce aby skok był filmowany i fotografowany, czy mogę zadecydować później?

Możesz zdecydować się na dokupienie filmu w każdej chwili. Wystarczy wspomnieć o tym po przybyciu na lotnisko.

Jak mogę dojechać do lotniska?

W zakładkach odpowiadających danym lotniskom znajduje się mapka z dojazdem. Kliknij w jeden z odnośników poniżej odpowiadających lotniskom, na którym skaczemy i sprawdź!
Zielona Góra
Wrocław
Warszawa
Konin
Jastarnia
Ostrów Wielkopolski
Poznań
Piotrków Trybunalski
Gliwice
Gdańsk

W jakich dniach mogę wykonać skok spadochronowy w tandemie z instruktorem?

Na różnych lotniskach skaczemy w różne dni. Zazwyczaj są to weekendy (sobota, niedziela) ale czasami są też inne dni. Napisz do nas maila na bok@strefaskokow.pl a prześlemy Ci dokładne terminy skoków dla poszczególnych lotnisk ;)

Czy do skoku w tandemie potrzebuję jakieś specjalne badania?

Do wykonania skoku spadochronowego z instruktorem pasażer tandemu nie ma obowiązku wykonywania badań lekarskich. Jednakże jest zobowiązany do podpisania zgodnie z prawdą oświadczenia mówiącego o dobrym stanie zdrowia i braku przeciwwskazań do skoku.