Skoki spadochronowe Warszawa

Skok ze spadochronem w tandemie z instruktorem to rodzaj skoku spadochronowego, w którym dwie osoby skaczą razem. Tandem pilot (instruktor) i pasażer. Tandem pilot, wyposażony jest w specjalny spadochron tzw. tandem, którego czasza przystosowana jest do skoku dwóch osób. Pasażer natomiast, podczepiony jest do spadochronu przy pomocy specjalnej uprzęży mocującej.

Ile trwa skok tandemowy z instruktorem?

Skok tandemowy wykonujemy z wysokości ok. 4 000 metrów, w zależności od miejsca wykonania skoku. Przed otwarciem spadochronu prędkość swobodnego spadania znacznie przekracza 200 km/h. Stan ten trwa od 45 do 55 sekund w zależności od wysokości z jakiej wykonywany jest skok.

Otwarcie spadochronu głównego następuje na wysokości około 1700 metrów, po którym następuje szybowanie na otwartej czaszy, przez około 5-10 min, podczas którego pasażer ma możliwość spróbowania samodzielnego sterowania lotem spadochronu.

Ile kosztuje skok spadochronowy w tandemie?

Na cenę skoku w tandemie wpływa wiele czynników. Najważniejsze z nich to miasto, w którym ma być wykonany skok oraz to jaki rodzaj skoku wybierzesz.

W różnych lokalizacjach ze względu na różne wysokości skoków, różne samoloty oraz różne warunki, które muszą zostać spełnione by móc tam zorganizować skoki cena samego skoku spadochronowego będzie wahać się od 920zł do 1300zł za osobę.

Drugim czynnikiem, który definiuje cenę jest wariant skoku – możesz wybrać opcję samego skoku, skoku z filmem kręconym przez instruktora, a nawet skok z filmem i zdjęciami zrobionym przez dodatkowego skoczka, który wyskoczy razem z Wami. Wartość takiego skoku w zależności od opcji, którą wybierzesz wynosić będzie od 990zł do 1790zł.

Gdzie skaczemy?Cena już od…
Zielona Góra1050 PLN
Wrocław920 PLN
Warszawa1199 PLN
Poznań1290 PLN
Piotrków Trybunalski1100 PLN
Ostrów Wielkopolski750 PLN
Łososina999 PLN
Lubin950 PLN
Leszno999 PLN
Kraków999 PLN
Jastarnia/Hel1290 PLN
Gliwice999 PLN
Gdańsk950 PLN
Elbląg999 PLN

Jeśli chcesz zamówić u nas skok spadochronowy w tandemie to kliknij w miasto, które Cię interesuje, a zostaniesz przeniesiony do produktu.

Czy skok w tandemie jest bezpieczny?

Czy skok ze spadochronem w tandemie z instruktorem jest bezpieczny?
Skok ze spadochronem w tandemie z instruktorem to około 10 minut bezpiecznej adrenaliny połączonej ze szczęściem.

Tandem pilot jest doświadczonym skoczkiem. Aby móc zrobić uprawnienia tandem pilota wymagane jest minimum 1000 samodzielnych skoków. Skok z taką osobą na jednej uprzęży zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo, prawidłowy przebieg całego lotu oraz bezpieczne lądowanie.

“Tandem” wyposażony jest w 2 czasze, główną i zapasową oraz automat uruchamiający czaszę zapasową na określonej wysokości w razie gdyby spadochron główny nie został otworzony wcześniej. Co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo skoku tandemowego.

Spadochronowe skoki tandemowe wymagają wysokiej jakości sprzętu renomowanych firm, przystosowanego do wykonywania skoków w systemie tandemowym. Sprzęt ten jest w pełni bezpieczny dla obojga uczestników skoku, zarówno dla tandem pilota, jak i pasażera.

Jak się przygotować do skoku ze spadochronem w tandemie?

Pamiętaj, aby do każdego skoku ze spadochronem odpowiednio się przygotować. Zanim przedstawię Ci konkrety to warto wspomnieć o takich bardziej przyziemnych rzeczach jak sen. Pamiętaj, aby w przeddzień skoku dobrze się wyspać a na lotnisko przyjechać wypoczętym. Jeśli nosisz okulary lub soczewki to zabierz je ze sobą. Instruktor z pewnością zapewni Ci gogle, które dadzą Ci możliwość nałożenia na okulary dzięki czemu będziesz mógł w pełni cieszyć się skokiem.

Skoki spadochronowe to nie wchodzenie po drabinie. Co mam na myśli? Wzbijesz się na wysokość wręcz nierealną dzięki czemu zupełnie inaczej odbierzesz cały skok, a strach przed wyskoczeniem z samolotu jest całkowicie normalny. Z racji tego, że będziesz przypięty do instruktora to on wyskoczy.

Co zrobić aby skoczyć w tandemie?

Aby wykonać skok spadochronowy w tandemie nie musisz przechodzić żadnych kursów ani badań lekarskich. Jeżeli masz zdrowe serducho, nie chorujesz na epilepsję, masz więcej niż 125 cm wzrostu i ważysz mniej niż 110 kg, wystarczy, że się zdecydujesz i zamówisz skok przez nasz formularz zgłoszeniowy a my zapewnimy Ci wszystko to czego szukasz!

Co muszę wiedzieć przed skokiem ze spadochronem?

Na miejscu, bezpośrednio przed skokiem, przejdziesz fachowe szkolenie naziemne i zapoznasz się z zasadami skoku. Dowiesz się krok po kroku, jak będzie przebiegał Twój Skok Tandemowy. Jak masz tam w górze się zachować, ułożyć swoje ciało, kiedy zamknąć oczy a kiedy je otworzyć. Nie musisz obawiać się, że w powietrzu dojdzie do sytuacji, na którą nie będziesz przygotowany.

Jak oddychać podczas skoków spadochronowych?

Zdanie instruktorów w sprawie oddychania podczas skoków spadochronowych jest jedno i to samo. Nie ma różnicy pomiędzy oddychaniem na ziemi, w samolocie czy podczas skoku. Dużo więcej problemów możesz sobie narobić wstrzymując oddech. Pomimo, że prędkość licząca ponad 200 km/h może być niepokojąca to pamiętajcie, że nie powoduje problemów z oddychaniem.

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące skoku w tandemie? Napisz do nas!

Jeśli miałbyś jakiekolwiek inne wątpliwości w związku ze skokiem, śmiało możesz się z nami skontaktować. Wszelkie dane kontaktowe znajdziesz w odpowiedniej zakładce, a my postaramy się rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości.

Komu podarować prezent w postaci tandemowego skoku spadochronowego?

Prezent w postaci vouchera na skok ze spadochronem w tandemie możesz podarować dosłownie każdemu! Skaczemy nawet z dziećmi – nasz najmłodszy skoczek miał zaledwie 7 lat! Voucher może być prezentem na urodziny, imieniny, wieczór panieński czy kawalerski lub po prostu spełnieniem marzeń bez okazji. Nie widzimy żadnych przeciwwskazań, byś taki prezent podarował sobie.

Kto nie może skakać ze spadochronem?

Przede wszystkim osoby, które są za młode (małe dzieci) oraz osoby z przeciwwskazaniami medycznymi. Nie rekomendujemy skoków osobom z problemami takimi jak: wrodzona łamliwość kości, skłonność do kontuzji i urazów, duże wady kręgosłupa i układu kostnego, problemy krążeniowe czy choroby psychiczne, które mogą być zagrożeniem dla skoczka i instruktora.

Jak przebiega skok spadochronowy z instruktorem?

Pierwszy etap to szkolenie, które odbywa się zaraz po Twoim przyjeździe na lotnisko. Następnie pasażerowie zabierani są samolotem na docelową wysokość skoku (w zależności od miejsca skoków jest to od ok. 3000 do ok. 4200 metrów n.p.m.). W czasie lotu samolotem możesz podziwiać panoramę miasta, w którym skaczesz lub piękno okolicznej przyrody. Następnie po przypięciu do specjalnej uprzęży odbywasz skok, a gdy otworzy się spadochron możesz cieszyć się jeszcze lotem na otwartym spadochronie, który trwa od kilku do kilkunastu minut.