Czym jest skok w tandemie z instruktorem?

Skok w tandemie z instruktorem to rodzaj skoku spadochronowego, w którym dwie osoby skaczą razem. Tandem pilot (instruktor) i pasażer. Tandem pilot, wyposażony jest w specjalny spadochron tzw. tandem, którego czasza przystosowana jest do skoku dwóch osób. Pasażer natomiast, podczepiony jest do spadochronu przy pomocy specjalnej uprzęży mocującej.

Skok tandemowy wykonywany jest z wysokości 3.000-4.000 metrów, w zależności od miejsca wykonania skoku.
Przed otwarciem spadochronu prędkość swobodnego spadania znacznie przekracza 200 km/h. Stan ten trwa od 35 do 55 sekund w zależności od wysokości z jakiej wykonywany jest skok.

Otwarcie spadochronu głównego następuje na wysokości około 1700 metrów, po którym następuje szybowanie na otwartej czaszy, przez około 5-10 min, podczas którego pasażer ma możliwość spróbowania samodzielnego sterowania lotem spadochronu.

Ile kosztuje skok w tandemie

Na cenę skoku w tandemie wpływa wiele czynników. Pierwszym czynnikiem jest miasto, w którym realizujemy skok – w różnych miastach, ze względu na opłaty dodatkowe, obowiązują różne stawki. Drugim czynnikiem, który definiuje cenę jest wariant skoku – możesz wybrać skok bez zdjęć, skok ze zdjęciami, a nawet skok z ujęciami video. Filmy ze skoku mogą być realizowane dwoma typami kamer, tzw. handycam (kamera na ręce instruktora) oraz dodatkową kamerą obsługiwaną przez samodzielnego skoczka-kamerzystę, który towarzyszy Wam w skoku. Wszystko to ma swój wpływ na cenę skoku w tandemie.

Gdzie skaczemy? Cena skoku już od…
Zielona Góra 840 PLN
Wrocław 800 PLN
Piotrków Trybunalski 850 PLN
Ostrów Wielkopolski 750 PLN
Konin 790 PLN
Jastarnia / Hel 1190 PLN
Gliwice 700 PLN
Poznań 890 PLN

Czy skok w tandemie jest bezpieczny?

Tandem pilot jest zawodowym instruktorem spadochroniarstwa. Skok z taką osobą na jednej uprzęży zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo, prawidłowy przebieg całego lotu oraz bezpieczne lądowanie.

„Tandem” wyposażony jest w 2 czasze, główną i zapasową, oraz automat uruchamiający czaszę zapasową na określonej wysokości w razie gdyby spadochron główny nie został otworzony wcześniej. Co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo skoku tandemowego.

Spadochronowe skoki tandemowe wymagają wysokiej jakości sprzętu renomowanych firm, przystosowanego do wykonywania skoków w systemie tandemowym. Sprzęt ten jest w pełni bezpieczny dla obojga uczestników skoku, zarówno dla tandem pilota, jak i pasażera.

Co zrobić aby skoczyć w tandemie?

Aby wykonać skok spadochronowy w tandemie nie musisz przechodzić żadnych kursów ani badań lekarskich. Jeżeli masz zdrowe serducho, nie chorujesz na epilepsję, masz więcej niż 125 cm wzrostu i ważysz mniej niż 110 kg, wystarczy, że się zdecydujesz i zamówisz skok przez nasz formularz zgłoszeniowy a my zapewnimy Ci wszystko to czego szukasz!

Co muszę wiedzieć przed skokiem ze spadochronem?

Na miejscu, bezpośrednio przed skokiem, przejdziesz fachowe szkolenie naziemne i zapoznasz się z zasadami skoku. Dowiesz się krok po kroku, jak będzie przebiegał Twój Skok Tandemowy. Jak masz tam w górze się zachować, ułożyć swoje ciało, kiedy zamknąć oczy a kiedy je otworzyć ;). Nie ma zatem obaw, że w powietrzu może dojść do sytuacji, na którą nie będziesz przygotowany.