Co to jest szkolenie AFF?

31 października 2019
Szkolenie AFF

Pasjonujesz się spadochroniarstwem i marzą ci się podniebne przygody? Być może miałeś okazję spróbować skoku ze spadochronem w tandemie, który odbywa się pod opieką doświadczonego instruktora. To niesamowite przeżycie, które pozwala doświadczyć swobodnego spadania, a następnie szybowania w powietrzu. Każdy, kto chce zdobyć kwalifikacje do samodzielnego skakania, może wziąć udział w szkoleniu AFF. To doskonała propozycja dla ludzi kochających mocne wrażenia i nietuzinkowe sporty!

Szkolenie AFF – czym jest?

Szkolenie AFF - czym jest i dla kogo to kurs

Szkolenie AFF – czym jest i dla kogo to kurs

Co to jest AFF? To kurs spadochronowy metodą AFF (przyspieszona nauka swobodnego spadania). Jest on zdecydowanie najpopularniejszą, a zarazem szybką metodą szkolenia osób, które chcą zdobyć kwalifikacje skoczka spadochronowego. Poleca się go przede wszystkim w przypadku osób, które bardzo dobrze czują się w powietrzu i chcą skakać po pierwsze samodzielnie, a po drugie często. Co tak naprawdę dają uprawnienia do wykonywania skoków jako samodzielny skoczek? Pozwalają one na skakanie bez nadzoru instruktora na lotniskach (strefach zrzutu) w całym kraju i za granicą.

Przebieg kursu

Szkolenie AFF składa się z części teoretycznej i praktycznej. Na szkoleniu teoretycznym omawia się zasady bezpieczeństwa skoku spadochronowego, budowę spadochronu wraz z zabezpieczeniami, technikę skoku AFF i inne. Ponadto polega ono na nauce obowiązujących zasad bezpieczeństwa i procedur awaryjnych, a także swobodnego spadania i manewrowania spadochronem. Uczeń przyswaja m.in. umiejętność utrzymania stabilnej płaskiej sylwetki oraz samodzielnego otwarcia spadochronu. Uczy się też kontroli wysokości podczas swobodnego spadania, otwierania spadochronu na prawidłowej wysokości. Dowiaduje się także jak wykonać kontrolowane obroty zmieniające kierunek podczas lotu. Drugi etap kursu polega na wykonaniu minimum dwóch skoków pod asystą dwóch instruktorów oraz minimum dwóch kolejnych pod kontrolą jednego instruktora. Kurs AFF kończy się egzaminem praktycznym w powietrzu. Po jego zaliczeniu kursant otrzymuje uprawnienia do wykonywania samodzielnych skoków.

O czym warto pamiętać

Zdobycie kwalifikacji samodzielnego skoczka to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Tak naprawdę trzeba liczyć się jedynie z jednorazowymi kosztami szkolenia. Po jego ukończeniu od razu można zarezerwować skok oraz wypożyczyć ułożony już spadochron.
Każdego zainteresowanego szkoleniem zapraszamy na stronę internetową https://www.strefaskokow.pl.