Czy skok ze spadochronem jest bezpieczny?

17 grudnia 2018
Bezpeczny skok na spadochronie

Marzenia o lataniu towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów i choć oczywiście nie mamy fizycznych predyspozycji do szybowania w przestworzach, to jednak możemy choć przez chwilę poczuć się, jak prawdziwy ptak, skacząc ze spadochronem. Korzystając z naszej oferty możesz spełnić swoje marzenia o locie swobodnym, skacząc między innymi w Gliwicach, we Wrocławiu (Mirosławie i Szymanów) czy w Zielonej Górze (Przylep) w tandemie, a więc razem z doświadczonym instruktorem.

Choć doskonale rozumiemy Twój strach przed tym pierwszym razem, to jednak nie masz się czego obawiać. Zostaniesz otoczony opieką najlepszych instruktorów, przejdziesz profesjonalne szkolenie i będziesz korzystał z najlepszego sprzętu. Czy skoki w tandemie to bezpieczny sport?

Czy skok ze spadochronem jest bezpieczny

Czy skok ze spadochronem jest bezpieczny

Dwa spadochrony – czy skok ze spadochronem jest bezpieczny

Zacznijmy może od tego, że każdy tandem ma do dyspozycji aż dwa spadochrony. Pierwszy główny, a drugi tzw. zapasowy. Plecak z dwoma spadochronami jest przygotowywany przez doświadczonych składaczy, a za przygotowanie „zapasu” jest odpowiedzialny prawdziwy ekspert, mechanik spadochronowy.

Zapasowy plecak w skrajnych sytuacjach otwiera się automatycznie

Nie trzeba się obawiać tego, że podczas skoku instruktor straci przytomność i nie będzie w stanie pociągnąć linki przy plecaku. W spadochronach znajduje się specjalny układ elektroniczny. Na bieżąco kontroluje on wysokość i jeśli spadochron zbyt długo nie jest uruchamiany, otworzy się on automatycznie.

Wielopoziomowa kontrola wysokości

Swobodny lot w tandemie musi zakończyć się najpóźniej w granicach wysokości 1700 metrów nad ziemią. Instruktor dysponuje nowoczesną aparaturą, która bardzo dokładnie kontroluje tę wysokość. Wyposażony jest on w wysokościomierz w formie zegarka, jak i dodatkowy akustyczny, generujący dźwięk w jego kasku, a więc nie ma możliwości, aby otworzył spadochron za późno, tym bardziej że automatycznie uruchomi się system w plecaku ze spadochronem.

Z nami naprawdę przeżyjesz przygodę swojego życia! Szybko przekonasz się, że choć jest to sport ekstremalny, przy skokach stosuje się wiele procedur, które zapewnią najwyższy poziom bezpieczeństwa.