Z jakich wysokości można skakać ze spadochronem?

25 lipca 2019

Ostatnimi czasy skoki spadochronowe to bardzo popularna rozrywka. Może się na nią skusić dosłownie każdy. Wśród największych zalet można tu wymienić choćby piękne widoki, zastrzyk adrenaliny oraz okazję do pokonania wewnętrznych ograniczeń i słabości. Skok ze spadochronem to idealny sposób, by odreagować stres życia codziennego i spędzić czas w nietuzinkowy sposób. Najprostszą formą tej przyjemności jest skok w tandemie. Z jakich wysokości można skakać ze spadochronem? Dowiedz się z naszego wpisu!

Jak rozpocząć podniebną przygodę?

Do skoku można podejść bez specjalistycznego szkolenia. Tak naprawdę wystarczy szybka decyzja, krótki instruktaż – i tyle! Skoki tandemowe, a więc takie, które odbywają się pod opieką instruktora, zostały opracowane z myślą o komforcie skaczącego. Decydując się na ten krok, najważniejsze są chęć przeżycia niezapomnianej przygody i uśmiech na twarzy.

Z jakich wysokości można skakać ze spadochronem?

Skoki spadochronowe w tandemie zazwyczaj odbywają się z wysokości 3000m lub 4000m Wszystko zależy od samolotu, z którego skacze się na danym lotnisku. Aby sprawdzić na jakich lotniskach skacze się z poszczególnych wysokości warto zajrzeć  do naszej oferty 

Z jakich wysokości można skakać ze spadochronem

Z jakich wysokości można skakać ze spadochronem

Poszczególne etapy skoku

Każdy skok w tandemie dzieli się na dwie części. Pierwsza – po wyskoczeniu z pokładu samolotu to tzw. bezwładny lot z oszałamiającą prędkością, która wynosi ok. 200 km/h. To czas wolnego spadania i najbardziej emocjonująca część skoku. Kiedy skaczący osiągnie pułap około 1700 metrów, następuje płynne otwarcie czaszy spadochronu. Warto wówczas podziwiać pięknie widoki i oddać się euforii, ciesząc się uczuciem prawdziwej wolności.