Kilka wskazówek przed pierwszym skokiem ze spadochronem

10 czerwca 2019
Pierwszy skok ze spadochronem

Lubisz podejmować wyzwania i przełamywać wewnętrzne bariery? Skok ze spadochronem to forma rozrywki, która z pewnością przypadnie Ci do gustu. Niepowtarzalne uczucie wolnego spadania, niezapomniane widoki i wielkie emocje towarzyszące wydarzeniu to tylko kilka z wielu zalet, jakie można tutaj wymienić. Jeśli już zdecydowałeś się na tę atrakcję i wybrałeś odpowiedni termin, poznaj kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci odpowiednio się przygotować.

Co to jest skok ze spadochronem?

Tak naprawdę powinniśmy mówić o skoku w tandemie. Jest to skok, który przypomina klasyczny skok spadochronowy. Odbywa się on z wysokości od 3000 do 4000 metrów, a czas wolnego spadania wynosi kilkadziesiąt sekund. Nad jego przebiegiem czuwa doświadczony instruktor. Jego obecność uspokaja i sprawia, że pasażer może skupić się na tym, co widzi i przeżywa. Jest on przypięty do profesjonalisty specjalną uprzężą,

Skok spadochronowy w tandemie

O czym warto wiedzieć

Przed podjęciem decyzji warto poczytać, jak wygląda skok, i zapoznać się z ofertą (można zajrzeć na stronę www.strefaskokow.pl). Zastanawiasz się, jaki termin będzie najlepszy na tę rozrywkę? Na skok spadochronowy idealnie nadają się ciepłe, letnie miesiące, kiedy dzień jest długi, a niebo bezchmurne. W dniu skoku najlepiej ubrać się jak najwygodniej. Panie powinny zrezygnować z zakładania biżuterii. Niewskazane jest też przesadne objadanie się i picie zbyt dużej ilości napojów gazowanych.

Gdzie i za ile?

Zastanawiasz się, gdzie można skorzystać z takiej atrakcji i ile kosztuje skok ze spadochronem? Po pierwsze, skoki w tandemie są już dostępne w praktycznie całej Polsce. Bez obaw możesz skakać we Wrocławiu, Gliwicach, na Helu, w Ostrowie Wielkopolskim, Michałkowie, Zielonej Górze, Koninie czy Piotrkowie Trybunalskim. Koszt skoku waha się od 700 do 1000 zł, a cena zależy od preferowanej lokalizacji. Dobrą alternatywą jest wykupienie wariantu z filmem i zdjęciami, które udokumentują ten wyjątkowy dzień na zawsze.