Najczęstsze błędy – kurs AFF

20 lutego 2020
Kurs spadochronowy szkolenie AFF

Pierwszym krokiem do bycia samodzielnym w skokach ze spadochronem jest odbycie tzw. kursu AFF kończącego się egzaminem. Przyspieszona forma sprawia, że przy odpowiednim samozaparciu możesz ukończyć szkolenie w jeden weekend! Z doświadczenia wiemy jednak, że kursanci popełniają wiele błędów, które utrudniają im szybkie uzyskanie licencji. Chcesz ich uniknąć? Sprawdź w takim razie nasze porady i zdobądź swoją wymarzoną licencję skoczka!

Bagatelizowanie treningów w tunelu aerodynamicznym

Konieczność wielokrotnego powtarzania skoków treningowych często jest efektem bagatelizowania podstaw. Najpierw musisz dobrze opanować przyjęcie prawidłowej pozycji w locie. Pamiętaj, aby:

  • stosować się do wszystkich poleceń instruktora w czasie trenowania pozycji „na sucho”, gdy jesteś na ziemi,
  • ćwiczyć prawidłowe ustawienie ciała we własnym zakresie, najlepiej w domu na stołku, przed lustrem,
  • zapisać się na trening w tunelu aerodynamicznym.

Naszym kursantom często sugerujemy zajęcia w tunelach aerodynamicznych. Czy wiesz, że 20 minut takiego treningu to odpowiednik nawet kilkunastu skoków ze spadochronem?

Kurs AFF na skoczka spadochronowego – nie rozciągaj go w czasie

Kolejnym błędem naszych uczniów jest przeciąganie szkolenia w nieskończoność. Lepiej zarezerwować sobie cały weekend, który w pełni poświęcisz na kurs AFF, niż rozkładać zajęcia na wiele tygodni lub miesięcy.

Z doświadczenia wiemy, że im dłużej to trwa, tym więcej problemów mają kursanci. Kluczem do sukcesu jest tzw. pamięć mięśniowa. Intensywny trening prawidłowej pozycji w locie sprawia, że Twoje ciało niejako ją zapamięta, automatycznie układając się tak, jak trzeba. Wyćwiczenie tego robiąc długie przerwy, jest wyjątkowo trudne.

Zadbaj o swoją kondycję – przygotuj się na kurs AFF

Pracujesz na co dzień w biurze albo jesteś kierowcą zawodowym? Po skończeniu obowiązków wracasz do domu i resztę wieczoru spędzasz przed telewizorem? To idealna recepta na brak kondycji, a przecież tak najczęściej wygląda współczesne życie.

Chcesz odbyć kurs spadochronowy AFF? Zanim się na niego zapiszesz, zadbaj o odpowiednie przygotowanie fizyczne. Zacznij uprawiać sport, zapisz się na siłownię i trenuj swoje mięśnie. Nie wierzysz, że skok ze spadochronem to ogromny wysiłek? Wybierz się do tunelu aerodynamicznego bez przygotowania. Gwarantujemy, że po kilku minutach lotu w takim miejscu rano obudzisz się z zakwasami!

Wybierasz się na egzamin AFF? Rozluźnij się!

Z egzaminami na zakończenie kursu spadochronowego AFF jest jak z zaliczeniami w szkole wyższej. Im bardziej się stresujesz, tym trudniej jest Ci osiągnąć zadowalający wynik. W miarę możliwości, na dzień przed tym wydarzeniem postaraj się rozluźnić. Spędź popołudnie ze znajomymi i przede wszystkim dobrze się wyśpij. W dniu egzaminu myśl pozytywnie i głęboko oddychaj. Stres usztywni Twoje ciało i utrudni przyjęcie prawidłowej pozycji w locie!

Pod okiem specjalistów na pewno będzie Ci łatwiej pokonać wszystkie trudności. Zapisz się już dziś na kurs skoczka spadochronowego AFF w naszym ośrodku. Zatrudniamy zespół świetnych instruktorów, mamy nowoczesny sprzęt i wykorzystujemy najlepsze metody szkoleniowe. Przekonaj się już dziś!