Dodatkowe opcje podczas skoków z spadochronem – nakręć swój skok spadochronowy

10 grudnia 2019
Skok spadochronowy w tandemie

Szukasz pomysłu, co zrobić z wolnym czasem? Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj atrakcji najbardziej Ci odpowiada. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań powinni skupić się raczej na sportach lądowych, natomiast miłośnicy niecodziennych wrażeń mogą pomyśleć o skoku spadochronowym. To idealne rozwiązanie w przypadku osób, które chcą znaleźć się w przestworzach, ale nie ukończyły specjalnego szkolenia AFF (Accelerated Freefall). W tej sytuacji skok w tandemie to strzał w dziesiątkę: z jednej strony gwarantuje bezpieczeństwo, a z drugiej pozwala przekonać się, jak przyjemne jest podniebne szybowanie. Nie bez znaczenia są też wspaniałe widoki, których można doświadczyć.

Jak to wygląda?

Podczas tej opcji nad przebiegiem skoku czuwa doświadczony instruktor (tandempilot), który jest przypięty do skaczącego specjalną uprzężą. To on wykonuje niezbędne czynności: uruchamia spadochron i dba o wygodne lądowanie. Dzięki temu pasażer może skupić się na przeżyciach i widokach (a te są naprawdę niezwykłe). Warto podkreślić, że skoki w tandemie wykonuje się z wysokości ok. 3000 do 4000 m. Najbardziej efektownym momentem jest czas tzw. wolnego spadania, który wynosi kilkadziesiąt sekund (mniej niż minutę). Aby uwiecznić tę chwilę, warto wybrać opcję z filmowaniem skoku. Kamerzysta nagra video i zrobi zdjęcia, dzięki czemu będziesz mógł wracać do przeżywanych wówczas emocji później, np. w długie, zimowe wieczory.

Dlaczego warto się zdecydować na skok spadochronowy?

Poczucie wolności i oderwania od codzienności, a nade wszystko piękne widoki i świadomość, że przełamało się swoje bariery i lęki. To wszystko gwarantuje skok spadochronowy, dzięki któremu każdy może przekonać się, jakie uczucia wywołuje swobodne spadanie. Jest to zarazem wyraz ogromnej odwagi i determinacji. Nierzadko osoby zainteresowane skokiem mają wiele obaw z nim związanych, które wywołują w nich niepewność. Obecność tandempilota gwarantuje jednak, że obok będzie ktoś, kto w razie konieczności odpowiednio zareaguje na daną sytuację.

Dodatkowe opcje

Główną i zarazem najbardziej atrakcyjną propozycją w przypadku skoków spadochronowych jest możliwość udokumentowania wyczynu na fotografiach albo filmiku. Zdjęcia ze skoku uwieczniają bardzo ważny moment: decyzję, by przełamać wewnętrzny strach i zrobić coś ekstremalnego. Dobrze zrobione fotografie (najlepiej z czasu tzw. wolnego spadania) są wspaniałą niespodzianką i zarazem formą pamiątki. Wywołają one uśmiech na Twojej twarzy i na stałe zagoszczą w rodzinnym albumie. Wybierając wariant z kamerzystą, trzeba się liczyć z tym, że jest nieco droższy niż standardowy, ale zarazem pozwala uwiecznić więcej szczegółów. Filmiki oddają wszystkie emocje, a także dokładniej dokumentują zachowanie skaczącego. Opcja nagrania video i zrobienia zdjęć jest świetnym pomysłem na prezent: obdarowany nie tylko doświadczy czegoś nowego, ale zarazem zyska niezapomniane wrażenia.