Skoki spadochronowe we Wrocławiu

21 stycznia 2020
Skoki spadochronowe we Wrocławiu

Coraz większą popularnością we Wrocławiu cieszą się skoki spadochronowe. To forma rozrywki, dzięki której można pokonać wewnętrzne słabości, podnieść sobie poziom adrenaliny, zagwarantować pamiątkę na długie lata, a także wspaniale spędzić czas. Z tych oczywistych względów warto jak najszybciej zarezerwować pożądany termin.

Skoki spadochronowe we Wrocławiu – o co tutaj chodzi?

Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie i dlaczego tak bardzo wyróżniają się na tle innych atrakcji? Przede wszystkim dlatego, że nie są łatwo dostępne – można z nich skorzystać w niektórych, wybranych polskich miastach dysponujących odpowiednio dużymi lotniskami. Na liście lokalizacji znajdują się m.in. Leszno, Gliwice, Toruń, Zielona Góra, wspomniany Wrocław i inne. Mieszkańcy Poznania i Warszawy muszą zatem wybrać się do jednej z mniejszych miejscowości, by przekonać się, na czym polega uczucie wolnego spadania. Taka propozycja z pewnością spodoba się uczestnikom wieczoru kawalerskiego, wyjazdu integracyjnego czy gościom przyjęcia urodzinowego.

Skok ze spadochronem na każdą kieszeń

W tym miejscu odpowiadamy na pytanie, ile kosztuje skok ze spadochronem we Wrocławiu. Wydatki, z którymi trzeba się liczyć, planując tę atrakcję, można szacować na ok. tysiąc złotych. Choć standardowe, podstawowe stawki zaczynają się od kilkuset złotych, warto od razu zdecydować się na wzbogacony pakiet. Obejmuje on nagrywanie wydarzenia i odbitki zdjęć. W ten sposób skaczący zostaje właścicielem fotografii dokumentujących całą atrakcję – będą one doskonałą pamiątką i z pewnością znajdą miejsce w rodzinnym albumie.

Najważniejsze 50 sekund

Podczas skoku wyróżnia się kilka etapów, a wśród nich ten, który najdłużej pozostaje w pamięci skaczącego. Chodzi oczywiście o słynne uczucie wolnego spadania, kiedy można cieszyć się niezwykłymi widokami i nieskrępowaną swobodą. Ten moment trwa zaledwie 50 sekund i właśnie dlatego często mówi się, że to najważniejsza minuta podczas tego wyzwania. Zapiera dech w piersiach i sprawia, że skaczący jest zadowolony z decyzji, którą podjął. Obejmuje on okres od wyskoczenia z samolotu (na wysokości 3000-4000 metrów) do osiągnięcia poziomu 1700 metrów. Wówczas następuje otwarcie głównej czaszy i dalej następuje szybowanie (trwa ono znacznie dłużej, bo aż 10 minut).

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Warto też podkreślić, że skoki ze spadochronem są bezpieczne. Osoby niedoświadczone, niewyszkolone z pewnością docenią fakt, że nad całym przebiegiem atrakcji (od startu aż po lądowanie) czuwa doświadczony instruktor. Jest on gotowy przejąć kontrolę nad lotem i pokierować nim tak, by zakończył się szczęśliwie. To tzw. tandempilot – osoba towarzysząca skaczącemu, która jest z nim połączona specjalną uprzężą.

Reasumując, skok w tandemie to świetna opcja dla osób, które lubią przypływ adrenaliny i szukają nowych wyzwań do zrealizowania w trwającym już 2020 roku. Ta niecodzienna atrakcja dostarcza wrażeń i pozostawia niezapomniany ślad w pamięci. To chyba wystarczające powody, by przekonać się o tym… osobiście.