Ile trwa szkolenie spadochronowe AFF? Sprawdź, jak szybko możesz skończyć kurs!

25 maja 2020
kurs spadochronowy AFF-szkolenie na skoczka spadochronowego

Skoki w tandemie to świetny pomysł na rozpoczęcie swojej przygody z podniebnym szaleństwem. Dostajesz voucher na urodziny lub kupujesz go z okazji przełomu w Twoim życiu. Próbujesz swoich sił i z czasem chcesz więcej i więcej! To normalne, w końcu adrenalina uzależnia. Dlatego pomyśl o szkoleniu! Kurs spadochronowy AFF to pierwszy krok do samodzielnych skoków — i do nowych, niesamowitych wrażeń. Jak szybko możesz go ukończyć? Ile trwa szkolenie spadochronowe AFF?

Swobodne spadanie z 4000 metrów wzbudza ogromne emocje — stąd tylu żądnych przygody śmiałków, którzy przystępują do egzaminów na skoczka spadochronowego. Właśnie w ten sposób zaczyna się prawdziwa przygoda ze skakaniem. Jeśli cenisz sobie poczucie niezależności we wszystkim, co robisz, musisz koniecznie spróbować! Zanim zaczniesz wpisywać w kalendarz swój termin kursu, dowiedz się, na czym polega jego specyfika. Dopiero wtedy będziesz w stanie ocenić, jak dużo czasu musisz poświęcić na jego realizację. Zainteresowany? Czytaj dalej!

Kurs spadochronowy AFF — z jakich części się składa?

Na początek zapoznamy Cię z teorią na temat skoków spadochronowych. Na pewno już dużo o tym czytałeś, ale obowiązkiem instruktora jest wprowadzić Cię w świat swobodnego spadania z konkretną wiedzą. Przed rozpoczęciem części teoretycznej możesz wypisać sobie pytania, które Cię nurtują i rozwiać swoje wątpliwości w czasie spotkania z doświadczonym skoczkiem. Instruktor podczas wykładu opowiada między innymi o podstawach zachowania bezpieczeństwa w powietrzu oraz omawia technikę skoku. Dopełnienie instruktażu stanowią filmy wideo, które będziecie wspólnie analizować oraz pokazy.

Część praktyczna kursu AFF to coś, na co z pewnością niecierpliwie czekasz. Wiedzę z wykładów szybko wdrożysz w życie, oddając swoje pierwsze, niemal samodzielne skoki. Na początku będziesz asekurowany przez dwóch instruktorów, a następnie przez jednego. Potrzebne jest 6-10 prób, by opanować stabilizację lotu, obroty i przemieszczanie się w dowolnym kierunku w czasie swobodnego spadania. Musisz mieć pewność, że nie umknie Ci to, co najważniejsze: otwieranie spadochronu, manewry i — w końcu — bezpieczne lądowanie. Każdy skok jest rejestrowany, dzięki czemu po jego zakończeniu możesz przeanalizować go i poprawić błędy.

Ile trwa szkolenie spadochronowe AFF?

To zależy od Ciebie! Może trwać jeden weekend lub zająć Ci kilka tygodni. Na część wykładową musisz zarezerwować około 8 godzin — jest realizowana na jednym spotkaniu. Następnie przechodzisz do skoków. Jeśli chcesz, możesz wygospodarować na nie kilka dni i szybko zdać egzamin. Nie masz możliwości wziąć wolnego? Zaplanuj 2-3 kolejne weekendy, by nie zapomnieć, czego nauczyłeś się na poprzednich zajęciach. Ma to znaczenie dla utrzymania prawidłowej techniki spadania. Przebieg kursu spadochronowego ustalisz z instruktorem. Niczym się nie martw — jesteśmy elastyczni! Twoje potrzeby są dla nas na pierwszym miejscu — zaraz po bezpieczeństwie!