Skoki spadochronowe w tandemie – co warto wiedzieć?

17 października 2019
Strefaskokow.pl - Skok w tandemie

Jedną z popularniejszych form rozrywki są nietuzinkowe doświadczenia w powietrzu czyli skoki spadochronowe w tandemie. Uczucie powolnego spadania, fenomenalne widoki i świadomość lekkości ciała. To tylko kilka z najczęściej wymienianych odczuć osób, które miały możliwość skoczyć ze spadochronem. Jeśli i ty zastanawiasz się nad tym, przeczytaj poniższy artykuł. Przekonaj się, co warto wiedzieć przed dokonaniem rezerwacji.

Skoki spadochronowe w tandemie – czyli z kim?

Osoby, które nie posiadają uprawnień, ale chcą doświadczyć podniebnej przygody, mogą wybrać skok ze spadochronem w tandemie. Na czym to polega? Otóż pasażer jest przypięty specjalną uprzężą do doświadczonego instruktora, który wykonuje wszystkie niezbędne czynności. Dzięki temu skaczący może skupić się na swoich indywidualnych odczuciach, by zapamiętać jak najwięcej. Nie da się ukryć, że obecność zawodowego skoczka daje poczucie bezpieczeństwa. Sprawia, że ze skoku mogą skorzystać amatorzy, a nawet dzieci, które osiągnęły odpowiedni poziom wzrostu i wagę.

Najważniejsze liczby, czyli co warto wiedzieć

Decydując się na skoki w tandemie, warto wiedzieć, że są one wykonywane z wysokości od 3 do 4 tysięcy metrów. Sporo osób przystępujących do skoku nie zdaje sobie sprawy z prędkości, która zostaje osiągnięta w powietrzu. Przed otwarciem spadochronu szybkość swobodnego spadania przekracza 200 km/h. Stan ten nie trwa długo – zazwyczaj od 35 do 55 sekund. Samo otwarcie spadochronu głównego następuje na wysokości około 1700 metrów. Później ma miejsce kolejny etap doświadczenia, nazywany szybowaniem na otwartej czaszy. Ten moment jest najdłuższy i trwa około 5-10 min. To w tym czasie pasażer ma możliwość skupić się na niezwykłych widokach, a nawet spróbować samodzielnie sterować lotem spadochronu.

Skok w tandemie Wrocław

Skoki spadochronowe w tandemie

Przygotowanie przed skokiem

Jeśli zdecydujesz się na tę formę rozrywki i zarezerwujesz dogodny termin, powinieneś wiedzieć, czy są jakieś kryteria przystąpienia do skoku, a także jak wygląda samo przygotowanie. Aby wykonać skok spadochronowy w tandemie, nie musisz przechodzić żadnych kursów ani badań lekarskich. Trzeba też mieć więcej niż 125 cm wzrostu i ważyć mniej niż 110 kilogramów. Bezpośrednio przed skokiem przechodzi się fachowe szkolenie naziemne, podczas którego pasażer zapoznaje się z zasadami skoku. Dowiaduje się, jak ma się zachowywać w górze, układać swoje ciało, kiedy ma zamknąć oczy, a kiedy je otworzyć. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że w powietrzu może dojść do niespodziewanej sytuacji.

Gdzie można skoczyć ze spadochronem?

Jesteś zdecydowany na skok w tandemie, ale nie wiesz, gdzie możesz z niego skorzystać? Strefaskokow.pl oferuje szeroką listę lotnisk w całej Polsce, na których można przeżyć swoją wielką przygodę (sprawdź ofertę na https://www.strefaskokow.pl). Wśród dostępnych lokalizacji jest m.in. Wrocław – skoki spadochronowe w tym pięknym mieście cieszą się ogromną popularnością.