Chcesz zrobić coś szalonego? Skok ze spadochronem zapamiętasz na całe życie

17 grudnia 2019
Skoki spadochronowe w tandemie Wielkopolska Wrocław

Podwyższony poziom adrenaliny nie wszystkim kojarzy się pozytywnie. Są jednak osoby, które przepadają za szalonymi atrakcjami. Nie da się ukryć, że są one świetną okazją do przełamywania wewnętrznych barier. Jeśli nie masz lęku wysokości i marzy Ci się, by spróbować czegoś nowego, pomyśl o skoku ze spadochronem. W ten sposób będziesz mógł doświadczyć wolnego spadania, a także zobaczysz, jak wygląda ziemia z perspektywy nieba. Ten widok naprawdę zapiera dech w piersiach.

Skok ze spadochronem bez uprawnień

Mamy tutaj na myśli skok w tandemie, a więc taki, który odbywa się pod opieką tandempilota. Czuwa on nad przebiegiem atrakcji i zapewnia podstawowe bezpieczeństwo. Doskonale wie, kiedy trzeba otworzyć spadochron i jak należy ułożyć ciało, by łagodnie wylądować na ziemi. Aby wdrożyć uczestnika w szczegóły, po przybyciu na lotnisko skaczący przechodzi krótkie przygotowanie, a następnie zostaje przypięty specjalną uprzężą do wyszkolonego i doświadczonego instruktora.

Jak wygląda skok ze spadochronem?

Taki skok ze spadochronem to prawdziwe przeżycie – w końcu niezbyt często nadarza się okazja, by znaleźć się w przestworzach i doświadczyć niepowtarzalnego uczucia swobodnego spadania. Nie da się go z niczym porównać, ponieważ niecodziennie mamy okazję przebywać w powietrzu, bez kontaktu z podłożem. Skok w tandemie wykonuje się z wysokości od 3000 do 4000 metrów (wszystko jest uzależnione od miejsca położenia lotniska). Na początku (po wyskoczeniu z samolotu) prędkość, którą osiągają pilot i pasażer, wynosi mniej więcej 200 km/h. Stan ten trwa ok. 40 sekund – później otwierany jest spadochron główny, a szybkość lotu znacznie spada. Szybowanie z otwartą czaszą trwa od 5 do 10 minut. To właśnie w tym czasie skaczący może skupić się na widokach, a nawet podjąć próbę kierowania lotem.

Dodatkowe atrakcje

Nie ulega wątpliwości, że skok ze spadochronem jest atrakcją samą w sobie, ale warto zadbać o to, by wspomnienia z tego dnia zostały z Tobą jak najdłużej. Ciekawą opcją jest zarezerwowanie tej atrakcji z fotografem – wówczas pasażer otrzymuje zdjęcia, a także krótki filmik z całego wydarzenia. To wspaniała pamiątka, do której można wracać przez lata, a nawet pochwalić się nią przed znajomymi. Koszt jest w tym przypadku wyższy niż standardowo, ale takie nietuzinkowe doświadczenie bez wątpienia zasługuje na odpowiednią oprawę! Skok w tandemie w obecności kamerzysty to również dobry pomysł na prezent dla kogoś bliskiego.

Gdzie można skakać?

Osoby, które zastanawiają się, gdzie można skorzystać z atrakcji, powinny zajrzeć na stronę strefaskokow.pl. Znajduje się tam lista lotnisk z całej Polski, które je oferują. Skok ze spadochronem jest możliwy w wielu miastach, np. w województwie wielkopolskim (Ostrowie Wielkopolskim), dolnośląskim (skoki spadochronowe we Wrocławiu) czy pomorskim (Jastarni). Warto zarezerwować termin jak najszybciej. Jeśli chodzi o cenę skoku, wszystko zależy od miejsca, w którym będzie się on odbywał. Koszty mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Standardowo atrakcja może obciążyć portfel wydatkiem rzędu kilkuset złotych, ale przy rozszerzonych pakietach (ze zdjęciami i krótkim filmikiem) cena zwiększa się do ok. tysiąca złotych.