Jak zbudowany jest spadochron?

26 listopada 2018
Strefaskoków - skok w tandemie

Coraz więcej osób decyduje się na skok spadochronowy w tandemie. To okazja, by doznać dużej dawki adrenaliny pod okiem wykwalifikowanego instruktora, poczuć się jak ptak szybujący w podniebnych przestworzach i doświadczyć niczym nieskrępowanej wolności. Decydując się na ten wariant, możesz czuć się bezpiecznie i skupić na własnych emocjach. Dostępne są też wersje z nagraniem i zdjęciami – wówczas obok Ciebie skacze kamerzysta, który dokumentuje Twoje powietrzne przeżycia. Zanim jednak zamówisz termin skoku, dowiedz się jak zbudowany jest spadochron!

Gdzie można zarezerwować takie atrakcje? Przez internet! Zrobisz to praktycznie od ręki, a jednocześnie wybierzesz najlepszą ofertę cenową. Bardzo atrakcyjną ofertę znajdziesz na stronie strefaskokow.pl, gdzie dostępne są skoki w wielu polskich miastach. Skaczemy w Gliwicach, Ostrowie Wielkopolskim, Przylepie, Wrocławiu, Jastarni czy Zielonej Górze. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje skok ze spadochronem, spieszymy z informacją – wybierając najdroższy wariant (skok z instruktorem + filmowanie + zdjęcia) musisz liczyć się z kosztem około tysiąca złotych.

Lądowanie na spadochronie

Jak zbudowany jest spadochron

Jak zbudowany jest spadochron – podstawowe informacje

A teraz parę informacji praktycznych – dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoje podniebne przygody. Mówimy „spadochron”, ale tak naprawdę powinniśmy używać frazy „zestaw spadochronowy”. Jego głównym elementem jest mocna uprząż oraz pokrowiec (razem tworzą system). Pierwszy sprzęt – uprząż wraz z klamrami – służy do dociągania taśm udowych i zapinania taśmy piersiowej. Oprócz tego ważny jest dwukomorowy pokrowiec (na spadochron główny i zapasowy) wraz z instalacją do automatu AAD oraz miękkim pilocikiem BOC.

To najbardziej skomplikowane części zestawu każdego skoczka – podlegają obowiązkowej certyfikacji technicznej (TSO23b lub ETSO23d). Cały system spadochronowy oraz sprzęt awaryjny to elementy wyposażenia, które zapewniają bezpieczeństwo osób znajdujących się w podniebnych przestworzach. Taki zestaw może skompletować wyłącznie wykwalifikowany mechanik (rigger).