Skoki ze spadochronem w województwie pomorskim

20 listopada 2019
Skoki ze spadochronem w województwie pomorskim

Ekstremalne doświadczenia mają swoich amatorów. Obecnie coraz większą popularnością w województwie pomorskim cieszą się skoki ze spadochronem. Są one wspaniałą atrakcją dla osób, które nigdy nie latały samolotem i nie mają pojęcia, co to znaczy unosić się w przestworzach. Dzięki nim można przekonać się, na czym polega uczucie wolnego spadania, a także zobaczyć na własne oczy, jak pięknie wygląda świat z perspektywy nieba. Dowiedz się, jak to wygląda, i ile kosztuje.

Bez żadnego przygotowania

Choć mogłoby się wydawać, że w przypadku tej atrakcji potrzebne są jakieś szczególne uprawnienia, tak naprawdę jest zupełnie inaczej. Wystarczy zdecydować się na skok w tandemie. Nie są do niego potrzebne żadne świadectwa ukończonych kursów ani nie trzeba posiadać doświadczenia. Osoba skacząca przez cały czas znajduje się pod opieką wyszkolonego instruktora (tzw. tandempilota). Wykonuje on kolejne czynności i tłumaczy, co się dzieje, dzięki czemu uczestnik czuje się bezpiecznie. Ponadto może skupić się na podziwianiu wspaniałych widoków.

Na dobry początek

Z tego względu skok w tandemie to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją podniebną przygodę. Dzięki tej opcji mogą się przekonać, czy odpowiada im taka forma spędzania wolnego czasu. Wystarczy podjąć decyzję, wykupić ofertę, pojechać na lotnisko – i już! Osoby, które marzą o samodzielnych przygodach, muszą natomiast wziąć udział w szkoleniu AFF (Accelerated FreeFall, w tłumaczeniu: “przyspieszona nauka swobodnego spadania”). To jeden z najszybszych sposobów, by uzyskać kwalifikacje skoczka spadochronowego.

Jak to wygląda?

Osoba, która decyduje się na wyzwanie, to tzw. pasażer. Jest on połączony z tandempilotem specjalną uprzężą, która gwarantuje komfort i sprawia, że instruktor w każdej chwili może przejąć kontrolę nad sytuacją. To jedyna różnica między klasycznym, samodzielnym skokiem ze spadochronem a tym odbywanym w tandemie. Oba odbywają się z wysokości ok. 4000 metrów (ta odległość zależy od lotniska, a także panującej aury). Czas wolnego spadania wynosi ok. 55 sekund. Warto wtedy skupić się na podziwianiu nieboskłonu. Pasażer może mieć wrażenie, że unosi się w powietrzu. To bardzo przyjemny moment. Nad przebiegiem lądowania czuwa natomiast tandempliot, który ma doświadczenie w tej kwestii.

Gdzie skakać w województwie pomorskim i ile to kosztuje?

Osoby z województwa pomorskiego, którym marzy się skok spadochronowy, mogą skorzystać z tej atrakcji w Jastarni. Znajduje się tam przystosowane do tego celu lotnisko. Pasażer powinien się liczyć z dość dużymi kosztami, jednak atrakcja w pełni je rekompensuje. Cena oscyluje zwykle wokół kilkuset złotych, ale warto zdecydować się na wersję ze zdjęciami i filmem, by mieć pamiątkę na długie lata.

Nie da się ukryć, że taka oferta może być wspaniałym pomysłem na udany prezent dla niejednego amatora doświadczeń podnoszących poziom adrenaliny we krwi. A może warto wykorzystać ten pomysł podczas przygotowań do zbliżających się świąt…?