Przezwycięż swój strach i spełnij marzenia

1 stycznia 2020
Skoki w tandemie - Przezwycięż swój strach i spełnij marzenia

Marzenia są po to, aby je spełniać – dotyczy to różnych aspektów życia. Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez głowę, żeby spróbować skoku ze spadochronem? Jeśli tak, początek nowego 2020 roku to najlepszy czas, by wcielić ten pomysł w życie. Jeszcze dzisiaj zapoznaj się z listą wolnych terminów i zarezerwuj ten, który najbardziej Ci odpowiada. Świetną opcją jest też wykupienie takiej atrakcji na prezent urodzinowy albo wykorzystanie jej podczas wieczoru kawalerskiego.

Na czym to polega?

To skok z dość dużej wysokości (ok. 3000-4000 m), który wykonuje się pod opieką wykwalifikowanego instruktora. Dzięki temu skaczący może czuć się bezpieczny. Tandempilot czuwa nad kolejnymi etapami, sprowadzając pasażera na ziemię i pozwalając mu cieszyć się tym nietuzinkowym wydarzeniem. Bliskość wyszkolonej osoby daje poczucie pewności i stabilności.

Od czego warto zacząć?

Najlepiej zacząć od zapoznania się z listą lokalizacji, w których można skorzystać z tej atrakcji, a następnie zarezerwować termin. Wśród polskich miast, w których można skakać ze spadochronem, znajdują się m.in. Zielona Góra, Wrocław, Konin. Jastarnia, Gliwice, Leszno, Piotrków Trybunalski i Ostrów Wielkopolski. Warto wziąć pod uwagę porę roku i długoterminową pogodę – najlepiej wybrać ciepły, wiosenny dzień. Ta aura pozwoli w pełni docenić widoki i sprawi, że skok przebiegnie sprawnie i bezproblemowo. Jeśli jesteś zdecydowany, by podjąć wyzwanie, zarezerwuj swój termin już dziś.

Jak to wygląda?

Całość zaczyna się od niedługiego szkolenia wprowadzającego (skaczący poznaje podstawowe zasady i zakłada sprzęt). Następnie samolot unosi uczestników na pożądaną wysokość. Pierwszy moment po wyskoczeniu z maszyny trwa zaledwie chwilę – przez 20 sekund doświadczysz uczucia wolnego spadania. Mniej więcej w połowie lotu następuje otwarcie głównego spadochronu, po czym odbywa się tzw. szybowanie z otwartą czaszą (ten moment jest najdłuższy i trwa ok. 10 minut). Lądowanie kończy tę atrakcję – nad tym etapem czuwa instruktor.

Co można zyskać?

Osoby, które miały możliwość skorzystać z tej formy atrakcji, cenią sobie przede wszystkim chwilę, w której mogły samodzielnie sterować lotem. To niezwykłe doświadczenie pozwala przezwyciężyć strach i pokonać wewnętrzne opory. Ponadto ogromnym plusem są fenomenalne widoki! Taki skok w tandemie z pewnością na długo pozostanie w pamięci – w końcu nie każdy ma okazję, by spojrzeć na ziemię z tak dużej wysokości. Warto tutaj wspomnieć, że wybierając opcję z filmowaniem i zdjęciami, skaczący otrzymuje pakiet fotografii i nagranie, które stanowić będą niezapomnianą pamiątkę na długie lata.

Skoki spadochronowe w tandemie to dobra opcja zarówno dla osób aktywnych, które lubią pokonywać własne słabości, jak również tych, którzy na co dzień mają problem z przezwyciężaniem strachu. To wyzwanie dostarcza niesamowitych bodźców i stanowi wspaniałe wspomnienie. Idealnie sprawdzi się jako prezent okolicznościowy albo atrakcja integracyjna dla pracowników.