Prezent na walentynki dla pary

12 lutego 2019
Prezent walentynkowy

Twoja druga połówka ma w sobie coś wyjątkowego, co nie pozwala usiedzieć jej na miejscu? Jeśli Twój partner lub partnerka jest typem pozytywnego wariata, któremu nie brakuje odwagi, z pewnością zachwyci się możliwością podjęcia niebanalnego sportowego wyzwania. Skok ze spadochronem to rewelacyjny pomysł na wyjątkowy prezent.

Na czym polegają skoki spadochronowe?

Na samym początku warto sobie uświadomić, na czym tak naprawdę polega idea tej sportowej atrakcji. Takie wyzwanie – skok z wysokości pod opieką instruktora – pozwala uzyskać niezwykłe wrażenia wzrokowe. Zapierające dech w piersiach widoki na zawsze pozostaną w Waszej pamięci! Niesamowite uczucie spadania z prędkością przekraczającą 200km/h to jedno z najbardziej ekstremalnych przeżyć, które powinno być równocześnie komfortowe. Skoki spadochronowe w tandemie uchodzą za najbardziej bezpieczne rozwiązanie. Są one możliwe dzięki współpracy pasażera z instruktorem, którzy są połączeni specjalną uprzężą.

Skoki w tandemie – jak to wygląda?

W tym przypadku dwie osoby skaczą razem – instruktor i pasażer. Ten pierwszy wyposażony jest w specjalny spadochron (tzw. tandem). Jego czasza przystosowana jest do skoku dwóch osób. Uczestnik jest przyczepiony do spadochronu specjalną uprzężą mocującą. Skok w tandemie wykonywany jest z wysokości 3.000-4.000 metrów w zależności od lokalizacji.

Skok w tandemie

Przed otwarciem spadochronu prędkość spadania znacznie przekracza 200 km/h. Stan ten trwa od 35 do 55 sekund. Na wysokości ok. 1700 metrów następuje otwarcie czaszy spadochronu dzięki czemu możemy szybować w przestworzach jeszcze przez kilka minut.

Gdzie zarezerwować skok?

Aby skok spadochronowy był w 100% bezpieczny, warto zarezerwować go na sprawdzonej stronie . Mogą się one odbyć w dogodnej dla uczestników lokalizacji – na liście miejsc znajduje się województwo Lubuskie, Dolnośląskie i Pomorskie, a także Wielkopolska i Śląsk. Miasta, w których organizowane są skoki, to m.in. Zielona Góra – Przylep, Gliwice, Hel – Jastarnia, Ostrów Wielkopolski – Michałków, Konin – Kazimierz Biskupi czy Wrocław – Szymanów i Mirosławice. Cena usługi oscyluje wokół tysiąca złotych (w cenie film i zdjęcia z całego wydarzenia).