Prezent na walentynki dla pary

12 lutego 2019
Prezent walentynkowy

Twoja druga połówka ma w sobie coś wyjątkowego, co nie pozwala usiedzieć jej na miejscu? Jeśli Twój partner lub partnerka jest typem pozytywnego wariata, któremu nie brakuje odwagi, z pewnością zachwyci się możliwością podjęcia niebanalnego sportowego wyzwania. Skok ze spadochronem to rewelacyjny pomysł na wyjątkowy prezent.

Na czym polegają skoki spadochronowe i czy to dobry prezent na walentynki?

Na samym początku warto sobie uświadomić, na czym tak naprawdę polega idea tej sportowej atrakcji. Takie wyzwanie – skok z wysokości pod opieką instruktora – pozwala uzyskać niezwykłe wrażenia wzrokowe. Zapierające dech w piersiach widoki na zawsze pozostaną w Waszej pamięci! Niesamowite uczucie spadania z prędkością przekraczającą 200km/h to jedno z najbardziej ekstremalnych przeżyć, które powinno być równocześnie komfortowe. Skoki spadochronowe w tandemie uchodzą za najbardziej bezpieczne rozwiązanie. Są one możliwe dzięki współpracy pasażera z instruktorem, którzy są połączeni specjalną uprzężą.

Skoki w tandemie – jak to wygląda?

W tym przypadku dwie osoby skaczą razem, czyli instruktor i pasażer. Ten pierwszy wyposażony jest w specjalny spadochron (tzw. tandem). Jego czasza przystosowana jest do skoku dwóch osób. Uczestnik jest przyczepiony do spadochronu specjalną uprzężą mocującą. Skok w tandemie wykonywany jest z wysokości 3.000-4.000 metrów w zależności od lokalizacji.

Skok w tandemie

Przed otwarciem spadochronu prędkość spadania znacznie przekracza 200 km/h. Stan ten trwa od 35 do 55 sekund. Na wysokości ok. 1700 metrów następuje otwarcie czaszy spadochronu dzięki czemu możemy szybować w przestworzach jeszcze przez kilka minut.

Gdzie zarezerwować skok?

Aby skok spadochronowy był w 100% bezpieczny, warto zarezerwować go na sprawdzonej stronie . Mogą się one odbyć w dogodnej dla uczestników lokalizacji. Na liście miejsc znajdują się województwo Lubuskie, Dolnośląskie i Pomorskie, a także Wielkopolska i Śląsk. Miasta, w których organizowane są skoki, to m.in. Zielona Góra – Przylep, Gliwice, Hel – Jastarnia, Ostrów Wielkopolski – Michałków, Konin – Kazimierz Biskupi czy Wrocław – Szymanów i Mirosławice. Cena usługi oscyluje wokół tysiąca złotych (w cenie film i zdjęcia z całego wydarzenia).