Kiedy nie skakać ze spadochronem?

5 lutego 2019
Widok z samolotu podczas skoku

Skoki spadochronowe są z założenia bezpieczne, ale z założeniem, że spełnione zostały pewne warunki. Aby być pewnym, że skok ze spadochronem będzie wyglądał tak, jak należy, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Bez odpowiedniej opieki doświadczonego instruktora, nie powinniśmy ryzykować. Jakość sprzętu, wysokie kwalifikacje oraz ogromne doświadczenie instruktorów mają kluczowy wpływ na to, czy uczestnik wydarzenia będzie odczuwał komfort i satysfakcję. Kiedy wszystkie z powyższych warunków zostaną spełnione, wyzwanie okaże się przyjemnością. Skaczący będzie czuł adrenalinę, a jednocześnie będzie pewien, że ktoś czuwa nad jego bezpieczeństwem. Zatem kiedy nie skakać ze spadochronem? Sprawdź!

Przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania skoków spadochronowych

Ważnym czynnikiem warunkującym bezpieczeństwo skoku jest stan zdrowia. I chociaż przed skokiem nie jest konieczne wykonanie żadnych badań czy specjalne przygotowanie fizyczne, to warto zastanowić się nad kondycją swojego zdrowia. Skok spadochronowy może być pewnego rodzaju obciążeniem dla naszego ciała, szczególnie kręgosłupa, nóg czy układu krążenia. Przed wykonaniem skoku spadochronowego mając wątpliwości czy aby na pewno nasz stan zdrowia pozwala na jego wykonanie, powinniśmy skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Nie zaleca się skoków także osobom ważącym powyżej 115kg – przy czym limity wagowe mogą być różne w zależności od konkretnej lokalizacji, w jakiej wykonywany jest skok.

Podsumowując, o ile nie borykamy się z bardzo poważnymi schorzeniami, nie ma przeciwwskazań do wykonania skoku.

Lądowanie z spadochronem

Lądowanie z spadochronem

Psychiczne nastawienie do skoku

Niezwykle istotne jest przygotowanie do skoku i nastawienie psychiczne, a także umiejętność panowania nad stresem i silnymi emocjami. Skok ze spadochronu nie powinien być sposobem na przełamanie panicznego lęku wysokości. Wybuch paniki na dużej wysokości może być niezwykle niebezpieczny zarówno dla osoby skaczącej, jak i instruktora.

Niekorzystna pogoda

Warunki atmosferyczne niestety także mogą być czynnikiem uniemożliwiającym oddanie skoku. Zbyt silny wiatr, deszcz, mgła czy niskie położenie chmur to powody, aby zaniechać zaplanowanego skakania. W takiej sytuacji najlepiej przełożyć atrakcję na inny dzień. Dobra widoczność jest konieczna do oddania bezpiecznego skoku, a także odpowiedniego lądowania.

Bezpieczna strefa skoków ze spadochronem

Ekscytujący i niezapomniany – taki jest skok spadochronowy, który można odbyć w wielu lokalizacjach w całej Polsce. Wśród dostępnych miejsc, w których możesz wykonać skok razem z serwisem Strefaskokow.pl, można wymienić m.in. takie miasta, jak Hel – Jastarnia, Przylep – Zielona Góra, Kazimierz Biskupi – Konin, Ostrów Wielkopolski – Michałków czy Gliwice. To gwarancja wspaniałych przeżyć i niezwykłych widoków, które spodobają się wszystkim miłośnikom sportowych wyzwań. W ten sposób można połączyć świetną zabawę i ekstremalne wrażenia, a także dostarczyć sobie ogromną dawkę czystej adrenaliny.