Na czym polega skok spadochronowy w tandemie?

19 lutego 2019
Skoki ze spadochronem w tandemie

Chyba każdy wie, na czym polegają skoki spadochronowe. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie, z którego mogą skorzystać miłośnicy podniebnych atrakcji. Osoby zaczynające swoją przygodę z tą formą rozrywki, mogą zdecydować się na bezpieczny i komfortowy skok spadochronowy w tandemie. Jest on idealny na dobry początek – a także jako pomysł na prezent dla przyjaciółki, przyjaciela czy kogoś bliskiego. Niejeden zwolennik aktywnego spędzania czasu z pewnością doceni taką niespodziankę.

Na czym to polega?

Zasady są naprawdę bardzo proste. Skok w tandemie to właściwie klasyczny skok spadochronowy, ale z pewnym „udogodnieniem”. Od samego początku pasażer jest przypięty do wykwalifikowanego instruktora – łączy ich specjalna uprząż. W efekcie skaczący może skupić się na własnych przeżyciach i wrażeniach, a przez cały czas o bezpieczeństwo i poprawny przebieg atrakcji dba doświadczony opiekun.

Jakie są różnice między skokiem w tandemie a klasycznym?

W gruncie rzeczy sam skok w tandemie jest niezwykle podobny do tego, jaki wykonują doświadczeni, samodzielni skoczkowie. Po pierwsze, wykonuje się go dokładnie z takiego samego samolotu, a po drugie – z takiej samej wysokości, która wynosi ok. 4000 metrów – w zależności od lotniska. Po trzecie, czas wolnego spadania jest również identyczny i wynosi około 55 sekund. To wszystko sprawia, że każdemu z tych skoków towarzyszą podobne emocje. Różnica jest w zasadzie tylko jedna (uprząż + instruktor), o czym wspomniano powyżej.

Na czym polega skok spadochronowy w tandemie

Ile kosztuje skok spadochronowy w tandemie?

Cena za tę atrakcję wynosi około tysiąca złotych. Można zdecydować się zarówno na standardowe rozwiązanie (skok pod opieką doświadczonego instruktora), jak i pełen pakiet usług (poszerzony o film i zdjęcia dokumentujące przebieg wyzwania).

Gdzie można skoczyć?

Każdy, kto ma ochotę spróbować swoich sił w podniebnym lataniu i chce przeżyć niesamowitą przygodę, może zarezerwować skok ze spadochronem na strefaskokow.pl. Wśród dostępnych lokalizacji znajdują się m.in. Wrocław – Szymanów i Mirosławice, Gliwice, Hel – Jastarnia, Ostrów Wielkopolski – Michałków, Zielona Góra – Przylep oraz Konin – Kazimierz Biskupi.