Szkolenie AFF — co Ci to da?

12 marca 2020
Szkolenie AFF — co Ci to da

Myśl o samodzielnym skoku wzbudza w Tobie duże emocje? Nie wiesz, jak wejść na wyższy etap spadochroniarstwa? Szkolenie AFF na pewno Ci się przyda. Dowiedz się, jakie możliwości otworzą się przed Tobą po takim podniebnym szkoleniu.

Wielki wyrzut adrenaliny i niezapomniana rozrywka — tego na pewno możesz spodziewać się 4000 metrów nad ziemią. Swobodne spadanie dostarcza niesamowitych wrażeń i możesz nauczyć się go w bardzo krótkim czasie za sprawą kursu na skoczka spadochronowego. Udział w nim to pierwszy krok do amatorskiego i profesjonalnego skakania. Accelerated Free-Fall to metoda szkolenia, która w przyspieszonym tempie wprowadzi Cię w świat szybowania w przestworzach.

Czego nauczysz się na kursie spadochronowym AFF? Co da Ci szkolenie AFF?

Nasza szkoła kompleksowo przygotuje Cię do Twojego pierwszego, samodzielnego skoku. Stawiamy na dobre przygotowanie teoretyczne i — jeszcze lepsze — praktyczne. Nauczysz się, jak:

  • pracować z ciałem w trakcie swobodnego spadania — obroty i przemieszczanie się w wybranym kierunku nie będą Ci obce,
  • otwierać spadochron w odpowiednim momencie,
  • utrzymać stabilną i bezpieczną pozycję przez cały czas,
  • manewrować spadochronem i nadawać planowany kierunek lotu,
  • bezpiecznie lądować i zawsze trafiać w wyznaczoną strefę.

Nie omijamy trudnych tematów – opowiemy Ci o sytuacjach awaryjnych i przygotujemy do nich praktycznie. Przez cały czas trwania kursu spadochronowego AFF możesz korzystać z pomocy doświadczonych instruktorów i pytać o nurtujące Cię sprawy. Zapoznasz się z materiałami ze skoków innych osób — omówimy je pod kątem technicznym. W trakcie części praktycznej będziemy Cię asekurować i ubezpieczać, zwykle przez 2-3 skoki. Większość uczniów w trakcie kursu wykonuje 6 do 10 prób. Następnie czeka Cię egzamin AFF, który sprawdzi, ile z nabytej wiedzy zostało w Twojej głowie.

Szkolenie AFF, Egzamin AFF i co dalej?

Tuż po odbytym kursie masz możliwość podejścia do egzaminu. Możesz zrobić to w naszej szkole, bo mamy niezbędne uprawnienia do sprawdzenia Twoich umiejętności. Egzamin AFF to wewnętrzny test sprawdzający, czy potrafisz przyjmować i stabilizować sylwetkę w fazie swobodnego spadania, wykonać obroty i szybko przemieszczać się do przodu. Dopiero po jego zaliczeniu zaczyna się Twoja przygoda ze skokami spadochronowymi!

Kolejne skoki w liczbie pięćdziesięciu, wykonane pod nadzorem instruktora doprowadzą Cię do kolejnego egzaminu. Jest on niezbędny do otrzymania Świadectwa Kwalifikacji, nadawanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego lub międzynarodowego certyfikatu USPA. Z takim potwierdzeniem możesz rozpocząć samodzielne skoki w dowolnym ośrodku na świecie. Otwiera ono drzwi do rozwoju podniebnej pasji na naprawdę wysokim poziomie!

Nieważne, czy planujesz zostać instruktorem spadochroniarstwa, czy skakać amatorsko, bo potrzebujesz regularnego wyrzutu adrenaliny — kurs na skoczka spadochronowego AFF jest jedyną drogą, by usamodzielnić się w tej emocjonującej dziedzinie. Pomożemy Ci w realizacji Twoich marzeń — wpadnij do nas i przekonaj się, na co Cię stać!