Czy dzieci mogą skakać ze spadochronem?

13 września 2019
Skok w tandemie z dzieckiem

Z dnia na dzień rośnie popularność skoków spadochronowych w tandemie. To ciekawa forma rozrywki, która jest doskonałą alternatywą dla klasycznych skoków. Z tej opcji mogą skorzystać amatorzy i laicy, którzy dotąd nie mieli nic wspólnego ze spadochronem, a zarazem chcieliby znaleźć się na dużej wysokości i na własnej skórze przekonać się, czym jest uczucie wolnego spadania. Choć najczęściej na lot decydują się dorośli, w tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy z tej opcji mogą skorzystać również dzieci.

Na czym polega skok w tandemie?

Skok spadochronowy w różnym wieku
Warto zacząć od odpowiedzi na pytanie, czym wyróżnia się skok w tandemie. To skok spadochronowy odbywany pod opieką instruktora, który przypięty jest do skaczącego specjalną uprzężą. Zapewnia on bezpieczeństwo w czasie lotu i wykonuje wszelkie czynności za skoczka. Oznacza to, że podczas skoku można skupić się na widokach i indywidualnych przeżyciach. Aby zachować w pamięci takie wydarzenie, warto zdecydować się na skok z filmem i zdjęciami.

Ile to kosztuje?

Podstawowa opcja, czyli skok spadochronowy z instruktorem, kosztuje (w zależności od lokalizacji) około kilkuset złotych. Wersja premium (ze zdjęciami i filmem) jest nieco droższa. Cena skoku ze spadochronem być może nie należy do najmniejszych, ale przeżycia podczas lotu są warte tych pieniędzy. Niepowtarzalne uczucie powolnego opadania, świadomość, że jest się ponad chmurami i niezapomniane widoki z lotu ptaka to tylko kilka argumentów, które przemawiają za tym, by choć raz w życiu podjąć to wyzwanie.

Czy dzieci mogą skakać ze spadochronem?

W tym miejscu nadszedł czas, by odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule artykułu. Oczywiście, że najmłodsi mogą spróbować tej formy aktywności! Dla wielu z nich to wielkie marzenie i niesłychana przyjemność. Aby pociecha mogła skoczyć ze spadochronem, tak naprawdę nie liczy się jej wiek, ale spełnienie podstawowych wymagań dotyczących wzrostu i wagi. Osoba skacząca powinna mierzyć więcej niż 125 cm i ważyć mniej niż 100/110 kilogramów. Wskazany jest też doskonały stan zdrowia, warunkiem jest też oczywiście zgoda rodziców.