FAQ: Najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów.

Q: Czy voucher na skok tandemowy jest imienny?

Tak, każdy z naszych voucherów posiada imię i nazwisko osoby, dla której został wystawiony.

Q: Chce kupić skok spadochronowy na prezent, ale nie wiem kiedy osoba obdarowana będzie mieć wolny weekend.

Spokojnie, nasze vouchery mają rok czasu ważności od dnia ich wystawienia. W ciągu tego roku na pewno znajdzie się jakiś wolny weekend. Pamiętaj jedynie, że zimą nie skaczemy.

Q: Dostałem w prezencie voucher na skok w tandemie. Ile dni wcześniej muszę umówić się na konkretny termin skoku?

Niestety w ciągu danego weekendu możemy wykonać ograniczoną ilość skoków dlatego im wcześniej umówisz się na skok tym pewniejszym jest, że będzie dla Ciebie wolne miejsce w dniu, w którym chcesz skoczyć.

Q: Czy są jakieś przeciwskazania do skoku?

Najważniejsze dla nas jest to abyś miał/a:

- więcej niż 125cm,

- mniej niż 110kg (W przypadku skoków na lotnisku we Wrocławiu limit wagowy to 100kg),

- zdrowe serce

oraz to abyś nie cierpiał/a na epilepsję.

Niestety (albo stety bo być może wtedy byśmy nie skakali ;) ) nie jesteśmy po medycynie i nie możemy powiedzieć „Z  takim zdrowiem na pewno możesz lub nie możesz skakać!” Skaczemy z  różnymi osobami. O różnych problemach zdrowotnych i o różnych stopniach niepełnosprawności. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych ;) Jeśli jednak masz wątpliwości czy Ty lub Twój bliski możecie skoczyć skonsultuj się z lekarzem rodzinnym i wtedy wszystko się wyjaśni.

Q: Czy skaczecie przy brzydkiej pogodzie?

Nie ma brzydkiej pogody na skoki. Pogoda jest jak kobieta, każda jest piękna na swój sposób ;) Skaczemy praktycznie w każdych warunkach pogodowych. Ważnym jest jedynie to aby nie padał deszcz, nie wiał zbyt silny wiatr i aby chmury nie przysłaniały nam naszego nieba ;)

Q: Skąd mam wiedzieć czy w weekend będzie pogoda?

Tego nie wie nikt ;) Jak wiadomo czasem prognozy mówią jedno a matka natura robi drugie i niestety nic z tym nie możemy zrobić. Staramy się kontrolować zarówno prognozy jak i rzeczywistą pogodę  tak aby móc Cię informować na bieżąco. Jeśli będzie zbliżał się jakiś mały armagedon poinformujemy o tym i umówimy się na inny dogodny dla Ciebie termin ;)

Q: Jak ubrać się na skoki, co mam zabrać?

Mamy  wszystko, co potrzebne i niezbędne do wykonania skoku spadochronowego: kombinezony, kaski, okulary. Bądź ubrany w coś wygodnego, najlepiej w odzież sportową tak abyś czuł się komfortowo będąc ubranym w specjalną uprząż spadochronową.

Q: Czy muszę skakać w kombinezonie ?

Nie, nie musisz. Pamiętaj jedynie, że czasem tandem (pasażer z instruktorem) z pewną prędkością postępową siada na trawie podczas lądowania i możesz pobrudzić swoje ciuchy.

Q: Jak kupić skok na prezent?

Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „REZERWACJA SKOKU” i wypełnisz formularz rejestracyjny podając swoje dane jako dane osoby rezerwującej skok i dane osoby, która będzie miała skakać. Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą i wspólnie ustalimy szczegóły skoku.

Q: Jak długo ważny jest voucher?

Voucher na skok jest ważny rok czasu od dnia wystawienia go. Jeśli z przyczyn losowych nie zdążysz zrealizować vouchera wystarczy, że skontaktujesz się z nami przed upływem jego terminu ważności a my wydłużymy czas o kolejny rok.

Q: Czy mogę oddać voucher na skok innej osobie?

Możesz, pamiętaj jednak o tym by wcześniej powiadomić nas o tym, że kto inny będzie skakał zamiast Ciebie.

Q: Jak mogę zapłacić za skok ze spadochronem?

Aby dokonać rezerwacji skoku pobieramy zaliczkę w wysokości 100zł za osobę, którą należy wpłacić na konto podane przez naszego instruktora, który skontaktuje się z Tobą po otrzymaniu Twojego zgłoszenia. Jeśli będziesz chciał/a możesz wpłacić od razu całość za skok, jesli nie to resztę pobieramy w dniu na lotnisku.

Q: Kiedy jest najlepszy czas na skok tandemowy?

Nie ma „najlepszego” uniwersalnego czasu na skoki. Jedni wolą skoki w pełnym słońcu a inni przy jego zachodzie. Musisz sam/a zdecydować  ;)

Q: Czy 1 kamerzysta może filmować więcej niż 1 skok tandemowy w tym samym czasie?

Jeśli pasażer ma wykupiony skok z filmowaniem to zostaje mu przydzielony konkretny kamerzysta. Po osiągnięciu wymaganej wysokości do skoku tandem (pasażer z instruktorem) oraz kamerzysta wyskakują z samolotu i nie ma fizycznej możliwości aby ten sam kamerzysta wrócił w tym samym wylocie do samolotu i skoczył po raz drugi z kolejnym tandemem.

Q: Nie jestem pewien czy chce aby skok był filmowany i fotografowany, czy mogę zdecydować później?

Możesz zdecydować się na dokupienie filmu w każdej chwili.  Wystarczy wspomnieć o tym po przybyciu na lotnisko.

Q: Jak mogę dojechać do lotniska?

W zakładkach odpowiadających danym lotniskom znajduje się mapka z dojazdem. Kliknij w jeden z odnośników poniżej odpowiadających lotniskom, na którym skaczemy i sprawdź!

- Zielona Góra

- Wrocław

- Poznań

- Ostrów Wielkopolski

- Gliwice

Q: W jakich dniach mogę wykonać skok spadochronowy w tandemie z instruktorem?

Na różnych lotniskach skaczemy w różne dni. Zazwyczaj są to weekendy (sobota, niedziela) ale czasami są też inne dni. Wejdź w zakładkę odpowiadającą danemu lotnisku i sprawdź kiedy odbywają się na nim skoki.

Q:Czy do skoku w tandemie potrzebuję jakieś specjalne badania?

Do wykonania skoku spadochronowego z instruktorem pasażer tandemu nie ma obowiązku wykonywania badań lekarskich. Jednakże jest zobowiązany do podpisania zgodnie z prawdą oświadczenia mówiącego o dobrym stanie zdrowia i braku przeciwskazań do skoku.